Taurieji metalai: Auksas, Sidabras
Gintaras

 • Aukso supirkimas Vilniuje

  Auksas

  Auksas (Au) – turto ir klestėjimo simbolis. Šis metalas yra puiki medžiaga papuošalams gaminti. Auksas yra vienas iš lanksčiausių metalų ir iš jo gali būti pagaminami įvairūs juvelyriniai dirbiniai, nepažeidžiant jo gerųjų savybių.

  Auksas laikomas vienu vertingiausių periodinės lentelės elementų dėl jo didelės paklausos daugiausia juvelyrikos pramonėje. Iš aukso yra gaminami žiedai, apyrankės, karoliai, pakabukai ir kt.

  Auksas yra taurusis metalas, kuris buvo naudojamas juvelyrikos dirbiniuose nuo tada, kai žmonės pradėjo juos dėvėti. Grynas auksas nejuoduoja, yra minkštas, blizgus, ryškiai geltonas ir lengvai formuojamas. Aukso sluoksnis yra pakankamai storas ir yra atsparus, jei su juo elgiamasi atsargiai. Tačiau jis gali būti pažeidžiamas šlifuojant, dildant, naudojant abrazyvinius valymo mišinius. Auksiniai papuošalai turėtų būti laikomi jiems skirtuose specialiuose įdėkluose, kad būtų išvengta subraižytų.

  Aukso grynumas išreiškiamas karatais (KT), kurie išreiškiami 24 - ąja dalimi. Grynas auksas yra 24 karatai. Lydinys, kuriame yra 75 procentai aukso, būtų apibūdinamas kaip 18 karatų auksas.

  Santykinis tauriojo metalo kiekis lydinyje vadinamas praba. Pavyzdžiui, 585 prabos auksinio žiedo viename grame yra 585 mg gryno aukso.

  Lietuvoje nustatytos aukso prabos:

  Aukso prabos

  Įdomus faktas, kad ,,aukso aistra“ yra būdinga visam pasauliui, o ne tik atskiroms kultūroms. Auksu dengti olimpiniai medaliai, ,,Grammy“, ,,Oskaro“ statulėlės ir pan. Valstybės turi sukaupusios aukso luitų atsargas bankuose.

  Manoma, jog auksiniai papuošalai žmogaus organizmą veikia kaip antidioksidantas, lėtina organizmo senėjimą. Auksas skatina kūrybiškumą, grąžina emocinę pusiausvyrą.

  Vestuviniai žiedai tradiciškai visada buvo gaminami iš aukso, nes jis laikomas gryniausiu ir vertingiausiu metalu, todėl buvo manoma, kad jis puikiai simbolizuoja santuoką.

  Aukso kainos kitimo diagrama (doleriai už unciją), www.gold.org

  Aukso kaina
 • Sidabro supirkimas Vilniuje

  Sidabras

  Sidabras(Ag) yra vienas iš populiariausių metalų iš kurio gaminami papuošalai. Tai gražus, patvarus ir pakankamai nebrangus metalas. Iš sidabro pagaminti papuošalai yra ilgaamžiai. Sidabras yra plastiškas, puikiai graviruojamas, formuojamas, todėl iš jo galima pagaminti įspūdingus gaminius. Kaip metalas, sidabras turi didelę naudą sveikatai, kuris buvo naudojamas įvairiose kultūrose šimtmečius. Sidabro papuošalai palaiko ir sustiprina imunitetą, kovoja su infekcijomis ir padeda išvengti peršalimo ir gripo. Mados dizaineriai netgi pradėjo nagrinėti kaip įtraukti šį taurųjį metalą į drabužių medžiagą, kad žmonės galėtų mėgautis sidabro teikiama nauda sveikatai.

  Jei kada nors turėjote kokių nors sidabrinių papuošalų, žinosite, kad laikui bėgant jie praranda blizgesį ir pradeda juoduoti. Laikui bėgant visas sidabras pradės juoduoti, nepriklausomai nuo kokybės ar kainos. Nors to išvengti negalite, procesą tikrai galite sulėtinti. Vienas pagrindinių būdų tai padaryti yra laikyti sidabrinius papuošalus sandariuose maišeliuose ar dėžutėse. Nešioję papuošalus, prieš juos padėdami į jų dėklus, juos būtinai nuvalykite. Valydami sidabrą, švelniai nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu. Džiovinkite minkštu skudurėliu, kad pašalintumėte vandens dėmes. Sidabrinių papuošalų poliravimas yra dar vienas geras būdas palaikyti juos gerame stovyje, kad laikui bėgant jie neprarastų blizgesio.

  Jei ieškote partnerio, kuris būtų suderinamas, ištvermingas ir žada būti su jumis per amžius, sidabras turi būti jūsų pasirinkimas.

  Lietuvoje nustatytos sidabro prabos:

  Sidabro prabos

  Sidabro kaina (doleriai už unciją)

  sidabro kaina
 • Gintaras

  Gintaras

  Gintariniai papuošalai yra puikus priedas prie bet kokios aprangos stiliaus. Gintaras yra gražus gamtos brangakmenis, kupinas turtingos istorijos. Jis pasakoja apie mūsų aplinką ir senąsias civilizacijas.

  Ar kada matėte musę, užsandarintą gintare? Ji galėjo šmėžuoti aplink dinozaurus prieš milijonus metų. Per visą pasaulio istoriją gintaro karoliukus ir amuletus mėgo turtingi ir įtakingi žmonės.

  Kadangi gintaras yra sakai, o ne akmuo, jis turi tam tikrų skirtumų nuo kitų brangakmenių. Gintaras yra lengvas, palyginti su kitais brangakmeniais. Dėl savo minkštumo gintaras yra subtilesnis brangakmenis. Gintaras turi daug spalvų ir atspavių. Labiausiai paplitusi spalva yra rusva medaus spalva. Bet iš tikrųjų yra 256 nustatyti gintaro atspalviai.

  Gintarą reikia valyti tik švelniu muilu ir šiltu vandeniu. Galite jį nupoliruoti alyvuogių aliejumi ir minkštu skudurėliu.

  Nors gintaro galite rasti juvelyrikos parduotuvėse visame pasaulyje, patys brangakmeniai randami labai konkrečiame regione. Galite rasti jums patinkantį gintaro atspalvį, atitinkantį jūsų skonį. Dėvėti jį galite kaip apsaugą nuo ligų arba kaip sėkmės ir laimės amuletą.

  Įrodyta, kad Baltijos gintare yra 3-8% gintaro rūgšties, kuri plačiai naudojama šiuolaikinėje medicinoje. Gintaro rūgštis pagerina imunitetą ir taip stiprina kūną. Gintaras yra atnaujinto ir nuolatinio tikėjimo santuoka simbolis ir reiškia amžiną meilės ryšį. Tai taip pat dešimtųjų vestuvių metinių perlas.