Taurieji metalai: Auksas, Sidabras
Gintaras

 • Aukso supirkimasAuksas (Au) – taurusis, ryškiai geltonos spalvos metalas. Kitokius atspalvius jam suteikia įvairios priemaišos (pvz. raudonumą – varis ).

  Auksas – plastiškas metalas, tąsus, minkštas ir kalus, todėl iš jo lengva išgauti norimą formą – nuo vielos iki plonyčių lakštų.

  Aukso radimvietės: PAR (didžiausias pasaulyje Witawatersando aukso telkinys), Kinija, JAV (Kalifornija, Aliaska), Australija, Rusija, Kanada, Indonezija, Brazilija ir kt.

  Manoma, jog auksiniai papuošalai žmogaus organizmą veikia kaip antidioksidantas, lėtina organizmo senėjimą. Auksas skatina kūrybiškumą, grąžina emocinę pusiausvyrą.

  Auksas yra minkštas, todėl auksinius papuošalus patartina saugoti nuo raižymo.

  Santykinis tauriojo metalo kiekis lydinyje vadinamas praba. Pavyzdžiui, 585 prabos auksinio žiedo viename grame yra 585 mg gryno aukso.

  Lietuvoje nustatytos aukso prabos:

  Aukso prabos

  Aukso kainos kitimo diagrama(doleriai už unciją), www.gold.org

  Aukso kaina

 • Sidabro supirkimas

  Sidabras(Ag) yra taurusis, sidabriškai baltos spalvos metalas. Jis lankstus ir minkštas, tik kiek kietesnis už auksą.

  Sidabro radimvietės: Vokietija, Ispanija, Peru, Meksika, Čilė, JAV (Arizona, Nevada, Mičiganas, Aliaska), Australija, Rusija, Kazachstanas, Norvegija ir kt.

  Sidabras ir jo junginiai naudojami įvairiems daiktams gaminti: nuo modernių įrenginių iki papuošalų.

  Nešiojami sidabriniai papuošalai ne tik puošia, bet ir teigiamai veikia organizmą – atitolina senėjimą, ramina, gerina regėjimą, smegenų ir širdies veiklą.

  Kadangi sidabras minkštas, papuošalus patartina saugoti nuo raižymo. Sidabrui būdingas juodavimas (oksidacija) vykstantis dėl cheminės reakcijos su ore esančiais sieros junginiais.

  Lietuvoje nustatytos sidabro prabos:

  Sidabro prabos

  Sidabro kaina (doleriai už unciją)

  sidabro kaina

 • Gintaras

  Gintaras tai fosiliniai spygliuočių augalų sakai. Šio organininės kilmės mineralo spalvų skalė dažniausiai apima įvairius baltus, geltonus, oranžinius, raudonus, rudus atspalvius. Gintare dažnai randamos įvairios priemaišos (taip pat turinčios įtakos spalvai), inkliuzai. Šis mineralas gali būti skaidrus arba matinis.

  Didžiausia gintaro radimvietė – Kaliningrado sritis. Taip pat gintaras randamas Sicilijoje, Rumunijoje, Kanadoje, Ukrainoje, Dominikoje, Baltijos šalių pakrantėse ir kt.

  Gintaras naudojamas papuošalų, kvepalų, smilkalų, vaistų gamyboje.

  Gintariniai papuošalai skatina kūrybingumą, stiprina tikėjimą ir optimizmą. Nuo senovės buvo tikima, jog gintaras gydo nuo visų ligų. Ant kaklo nešiojami gintariniai karoliai teigiamai veikia skydliaukės veiklą.

  Gintaras ne itin tvirtas mineralas (pagal dešimtbalę Moso skalę jo tvirtumas – ~3), todėl iš jo lengva formuoti norimos formos gaminius.

Vilnius, Kalvarijų g. 59

I-V 09:00-17:00
 VI 09:00-14:00
VII nedirbame

Puslapio autorius:

Puslapio autorius